The Body Shop Maskeleri

Merhaba, bu yazımda sizlere herkes tarafından çok sevilen benim de yaklaşık bir senedir severek kullandığım iki maskeden bahsedeceğim.

Cilt bakımıyla ilgiliyseniz mutlaka bu maskeleri görmüşsünüzdür, zira tüm bloggerların tavsiye ettiği bir maske “Himalayan Charcoal” kil maskesi.

İlk olarak Himalayan Chorcoal maskesini nasıl kullandığımdan bahsetmek istiyorum. Duştan sonra cilt temizleme köpüğüyle ve cilt temizleme cihazlarıyla(Örn. Xiaomi’ninki) cildinizi temizledikten sonra bu maskeyi kuru bir şekilde yüzünüzdeki T bölgenize uyguluyorsunuz ondan sonra 10 dk bekletip yıkıyorsunuz. Not: Bu uygulama her iki maske için de geçerlidir.

Siyah noktalara bir hafta elveda diyorsunuz 🙂

Aşağıdaki fotoğraftan da görüldüğü üzere yapısı epey yoğun ve sürdüğünüz anda yüzünüze nane sürmüş hissi veriyor biraz yakabilir.

Diğer pembe olan British Rose maskesi ise daha çok yüzü nemlendirmek için. Bu maskeyi uyguladıktan sonra ise yüzünüzde nemli bir hissiyat oluşuyor fakat bu his yeterince kalıcı olmuyor. Gül kokusu yoğun ve çok güzel, içinde aşağıdaki fotoğrafta görülebileceği üzere gül yaprağı tanecikleri mevcut.

Bittiğinde kesinlikle bunlar tekrar alınacak ve The Body Shop’ın diğer maskeleri alınıp denenecek <3

Bir cevap yazın