Protez Tırnak

Merhaba, protez tırnak ve kalıcı oje uygulamaları son günlerde oldukça popüler. Kadınlar artık geçici ojelerle uğraşmak yerine kalıcı oje kullanımına yöneliyorlar. Kalıcı ojeler gerçekten de ne yaparsanız yapın günlerce kalıcı oluyor ve ilk günkü parlaklığını yitirmiyor. Özel günlerde vb. durumlarda oldukça kullanışlı .

Geçtiğimiz ay manikür ile birlikte ilk defa protez tırnak deneyimledim. Bu işlemlerin etkisini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle benim tırnağımda kalıcı oje varken bu işleme gittim, ilk olarak manikür öncesi bir 10dk sıcak suda tırnaklarımı beklettik. Daha sonra bir metal alet ile ojemi kazıdılar. Ondan sonra tüm işlemlere başlandı.

Manikür sonrası protez tırnak uygulaması başladı. Protez tırnak uygulaması yaklaşık 2,5 saat sürdü. Protez tırnaklarınızı 20 gün kullandıktan sonra hemen bakıma gidiyorsunuz bakım sonrası uygulama tırnaklarınızı 20 gün daha kullanabiliyorsunuz. Ancak sonrasında protez tırnaklarınız yıprandığı için kullanılmaz oluyor. Ben 24-25 gün randevuya gidemediğim için tırnaklarım kendiliğinden yerinden çıktı. Suyla vb. etkenlerle tırnaklarınız yumuşayınca eğer gününü geçirdiyseniz kendisi yerinden çıkacaktır bu yüzden bakım için 20 gün geçirmemeniz önemli.

Protez tırnak işlemlerine başlarken ilk olarak tırnaklarıma uygun takma tırnaklar bulundu ve tek tek japon yapıştırıcısıyla yapıştırıldı. Bu tırnaklar badem şeklinde törpülendi. Daha sonra üzerine jel ve kalıcı oje uygulamalarına geçildi. Her katı iki-üç kez özel UV ışınlı makinesinde kurutarak ilerledik. Daha önceki yazımda belirttiğim makinenin daha büyük haliydi. İşlem sonrası tırnaklar gerçekten parıl parıl parlıyordu ve ağırlık hissetmiyordum.

Tırnaklarım aşırı uzun gelmesine rağmen bir süre sonra alıştım ve kullanımda zorluk yaşamadım. Bakım zamanı gelene kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım ancak benim gibi hergün klavye kullanmak zorundaysanız veya lens kullanmaktaysanız tırnaklarla biraz zorlanabilirsiniz.

Tırnaklarımda herhangi bir deforme veya rengin paylaklığını yitirme gibi bir durum yaşamadım. Tek sorun taşlı olan parmağımda tırnak etime en yakın olan taşlar düştü o da görünmüyordu. Ayrıca ojemi pudra rengi seçtiğim için de mutluydum çünkü tırnaklarınız dipten uzadığında dikkatli bakılmazsa belli olmuyordu.

Protez Tırnak ve Kalıcı oje uygulaması beraber 250 TL.

Eğer özel günlerde yaptırmıyorsanız bence normalde yaptırılmasına çok gerek yok. Protez tırnak yerine kalıcı bir yapıştırıcı ile takma tırnak kullanmak çok daha mantıklı ve daha az yıpratıcı diye düşünüyorum.

Protez tırnaklarım çıktıktan sonra tırnaklarım gerçekten çok ince ve jilet gibi keskindi. Toparlanması birkaç hafta alıyor. Tırnaklarımın yıprandığını söyleyebilirim.

Aşağıda sizlere fikir olması için birkaç alıntı görsel model paylaşıyorum.

Bir cevap yazın