Mara – Tek Adımda Kalıcı Oje Seti

Mara Kozmetik tırnak ürünleriyle ünlenmiş ve kendini kanıtlamış bir marka. Bildiğimi kadarıyla sadece tırnak ürünleriyle de değil birçok alanda(saç vb.) ürünleri bulunuyor.

Yakın bir zamanda kalıcı oje ve tırnak peeling&nemlendirme ürünleriyle tanışma fırsatım oldu. Hepsini başarılı buldum.

Sizlerle bu yazımda kalıcı oje setinden bahsedeceğim.

Kalıcı ojeler yakın bir zamanda hayatımızı girdi. Mara’nın kalıcı oje seti sayesinde güzellik salonlarına gitmeden evde kendinize kalıcı oje uygulamanız mümkün.

Set içeriği:

1-Mara Kalıcı Oje Kalemi

2-Mara UV LED Cihaz

3-Kalıcı Oje Çıkarıcı Mendil

4-Törpü

Oje Serisi içinde birçok renk bulabilirsiniz.

Set fiyatı: 170 TL

Oje tek fiyat: 40 TL

Öncelikle cihaz kullanımı çok kolay.

USB uçlu bir cihaz kendisi ve herhangi bir şarj aletini kullanarak çalıştırabilirsiniz.

İlk olarak kalem ojelerden bahsedeyim. İlk kullanımda her kalemi yaklaşık 15 kez çevirerek içindeki akışkan sıvı yapıdaki ojenin gelmesini sağlıyorsunuz. Fazla çevirirseniz çok akıyor ve tırnağa sürerken sorun yaşıyorsunuz. Tırnağınıza uyguladıktan sonra diğer uygulamalarınızda bir veya iki kez döndürmeniz yeterli.

İlk katman oje sürümü
İlk katman oje sürümü ve cihaz uygulama sonrası.. Görüldüğü üzere bazı renkler daha saydam ve mühürlenmeyen baş tırnak ucu boyanmamış.

Kalemlerin fırça ucu bildiğimiz ojelere nazaran kalın, sürerken taşırmamak gerekiyor. Eğer taşmış haliyle cihaz uygulaması yaparsanız sonradan katı forma geldiği için düzeltmeniz mümkün olmuyor. Bu yüzden uygularken yavaş ve akışkan ojeyi az uygulayarak ilerlemelisiniz. Sonra katmanı az gelirse üst üste ojeyi uygularsınız.

Bazı oje renkleri daha saydam görünüyor. Beyaz renkli ojeyi üç katman olarak uygulamalısınız böylelikle tam örtücülüğü sağlamış olursunuz. Siyah ve kırmızı renkler ise iki katman uygulamak yeterli oluyor.

Oje sürmeyi bitirdikten sonra mühürlemeyi unutmazsanız ojeniz daha kalıcı olur.

Ojenizi tek kat sürdükten sonra 120s-90s veya 60sn modlarından birini seçerek tırnaklarınızı cihaza yerleştirerek kullanıyorsunuz. Tırnaklarınız bu sırada hafif ısınıyor ve ojeleriniz gözle görülür derece plastiğimsi hale bürünüyor ve parlamaya başlıyor.

Tüm bu işlemleri yapmak yaklaşık 5dk sürüyor ve eğer bir yere yetişecekseniz aceleniz varsa uygulama zamanınızı fazla almıyor.

Tatilde oje tazelemek en büyük sorunlardan ve bu sorunu kalıcı ojeyle aşabiliyoruz.

Ben genelde kısa tırnak kullanıyorum. Poşet veya valiz taşırken,ev işi yaparken bazı tırnaklarınızda oje atabiliyor. Bu ojelerin dezavantajı ise kalıp halinde tırnağınızdan kalkması tazelemenin kolay olmaması. (Tatildeyseniz vs. cihaz yanınızda olmalı) Bu yüzden mühürleme işlemine dikkat edilmesi gerekiyor.

Eğer dikkatli uyguladıysanız ojeniz 10-15 gün kalıcı olabilir.

Oje çıkartırken temizleyici mendillerini tırnakta bekleterek veya bildiğimiz asetonu bekleterek çıkarabilirsiniz, ben genelde soyarak çıkartıyorum. Tırnak bu işlem sonrası kuruyabiliyor. Çıkartma işlemleri sonrasında nemlendirerek tırnaklarımı birkaç gün dinlendiriyorum.

İkinci katmanı uyguladım ve cihazı çalıştırdım.
İkinci katman sonrasında çok daha parlak ve yoğun renkler elde ettim. Aslında beyaz renk üç katman olarak da uygulanabilir.

Yorum (1)

  • Protez Tırnak - dupebi.com| 22 Aralık 2021

    […] geçildi. Her katı iki-üç kez özel UV ışınlı makinesinde kurutarak ilerledik. Daha önceki yazımda belirttiğim makinenin daha büyük haliydi. İşlem sonrası tırnaklar gerçekten parıl parıl […]

  • Bir cevap yazın