Güzellik Salonunda Bölgesel İncelme İşlemleri

Merhaba,

Bölgesel zayıflama hepimizin istediği ve hayal ettiği bir durum. Ancak her yöntem ne yazıkki işe yaramıyor, destek almaya ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu kapsamda güzellik salonlarında yaptırılan işlemleri merak ettim. Bir salona yazıldım ve yapılan işlemleri ne derece etkili bulduğumu paylaşmaya çalışacağım.

Aslına bakarsanız başlangıçta az da olsa umut ederek başlıyorsunuz. Ben bölgesel incelemeyeğimi bilerek başladım diyebilirim. Neden derseniz öncelikle yağların kesinlikle bu aletlerle gidemeyeceği fiziksel ve kimyasal kanunlar açısından biraz imkansız görünüyor 🙂 Eğer yağların gitmesini istiyorsak tek yapmamız gereken kalori açığı çıkarmak. Ancak bunun bilincinde de olsam masaj etkisinden faydalanmak, motive olmak veya sıkılaşmak gibi umutlarla işlemlere başladım.. Tek başına bu aletlerle mucizeler beklerseniz epey aldanırsınız.

İşlemlere başlamadan önce diyete de başlamanız öneriliyor.

Paket olarak güzellik salonlarından aldığınız bölgesel işlemler genellikle 6-7 seans kadar uygulanıyor. Ancak işleme başladığınızda size bunun yeterli olmayacağını etkisini ancak diğer paketlerde göreceğiniz vs. söyleniyor bir aldatmaca söz konusu bu konuda. Yani 3 seansta ne kadar incelirim gibi sorular sorarsanız muhtemelen sizi diğer seansları satın almaya da yönlendirecekler.

Benim gittiğim salondaki işlemler aşağıdaki gibi, ancak farklı salonlarda farklı işlemler de gördüm. Örneğin başka bir salonda aşağıdakilere ek olarak Heykeltraş yöntemi vb. şeyler olduğunu hatırlıyorum.

Aşağıdaki işlemler bana 6 seans olarak uygulandı.

G5 – Sıkılaşma ve Masaj Aleti

Bir jel uygulandıktan sonra bu alet ile bastırarak masaj uygulanıyor. Uygulama esnasında titreşim ve dönme hareketleri yoğun hissediliyor. Uygulanan aletler içinde bence en etkilisi bu. Selülitlere yönelik çalışma sağlıyor. Yaklaşık uygulama süresi yarım saat.

Bu aletin etkisi olacağına inandım ancak haftada bir gidilen seanslarda değil(bazen gidilemeyen). Yani bu aletin ilgili bölgenize düzenli olarak uygulandığında selülit görünümünü azaltacağı aşikar. Ancak bu süre bence haftada 2 veya 3 olmalı. Ancak güzellik salonlarına hem yoğunluktan hem de kendi işlerinizden bu kadar sık gidebilmeniz pek mümkün değil. O yüzden işlemin etkisini görebildiğimi söyleyemem.

Magic – Sıkılaşma ve Yağ Yakma Aleti

Tek başlığı uygulanıyor.

Bu cihaz ise yağ yakma özelliği olduğu söyleniyor. Yağların yumuşayarak bir süre sonra gideceği de vaatler arasında.

Bir zayıflatıcı etkisi olduğu söylenen jel uygulandıktan sonra bu cihaz da yaklaşık yarım saat uygulanıyor. Uygulandıkça ısınan bir cihaz, frekans yöntemiyle yağlara hücum ederek etki gösteriyormuş.

Gel gelelim buna inanmak zor. Zaten yağ yakması mümkün değil. Masaj etkisi sağladı diyebilirim.

Slim Fit

Slim Fit Aleti evdeki yapışkan boyun masaj yapan aletiniz varsa (aşağıda link paylaştım) ona benzer bir alet. İki taraflı sorunlu bölgeye yerleştirerek bağlanıyor. Yine etkisi fena değil. Düzenli uygulanırsa işe yaraması muhtemel.

Baskı ve titreşim uygulayarak yarım saat boyunca tutuluyor.

Ben haftada bir veya daha az gidilen seanslar için etkili olmadığını düşünüyorum nitekim etkisini de göremedim.

https://www.trendyol.com/smartfox/ultra-masaj-aleti-tens-cihazi-p-106162794?boutiqueId=601799&merchantId=107786

Lenf Drenaj

Gerçekten aşırı gereksiz bir cihaz.

Fotodaki gibi tek tek cihazı giyiniyorsunuz. Ayak uçlarınızdan başlayarak yavaştan yukarı doğru basınçla geliyor sizi sıkıp sıkıp bırakıyor. Ödem atmadan sorumlu bir cihaz. Tabiki hiçbir etkisi olmuyor. Zaten yeteri kadar da sıkıp bırakmıyor.

İnstagramda bu konuda epey foto paylaşılıyor aldanmamak lazım, kaç seans olursa olsun etkisi olmaz. Tek etkili yöntem diyet arkadaşlar.

Titreşim Aleti

Yine ödem atma vaatli bir cihaz. Sizi 10dk boyunca hızlı bir şekilde titreştiriyor. Ödem atmada lenf drenajdan daha etkili olabilir ancak aletin üzerinde 10 dkkada 300 kalori gibi bir yakım olduğu yazıyor. Tabiki mümkün değil.

Ben düşüncelerimi paylaştım. Bence giderek zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın.

Nitekim bu ve benzeri yöntemler için aşağıdaki videoyu izleyerek kendiniz karar vermenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın