Ebru Şallı Pilates Videoları

Ebru Şallı kendini son yıllarda pilatese adamış ve hakkını vererek bu işi yapan nadir insanlardan. Pilates konusunda videoları epey popüler aynı zamanda kendine ait markası var pilatese yardımcı ürünleri de bu marka içesinde bulabiliyorsunuz. (Marka : Ebruli)

Ebru Şallı’nın pilates videoları ne kadar etkili diye soracak olursanız, ara vermeden videoları takip ettiyseniz sonuç almamanız imkansız. Eğer pilates videolarını eksiksiz uygularsanız mutlu hissetmek, selülit gidermek, sıkılaşmak, zayıflamak(diyetle birlikte), esnek hissetmek gibi güzel sonuçlar elde etmeniz mümkün.

Ebru Şallı’nın pilates videolarıyla yaklaşık iki sene önce tanıştım. Düzenli olarak videolarını takip ederek hareketleri uyguluyorum. Başladığım bir video iki haftalıksa özel bir durum olmadıkça ara vermeden iki hafta uyguluyorum. Karnımın hemen içeri girdiğini, esnekleştiğimi ve kendimi daha mutlu ve pozitif hissettiğimi gözlerimle görüyorum.

Ayrıca pandemi döneminde kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden. Normal spor salonları pandemi döneminde riskli, evde her an hazırsanız spora başlamanız mümkün oluyor. Günde yalnızca 1 saatinizi ayırarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Çocuktan – eşten vakit bulamıyorum veya çok çalışıyorum gibi bahaneleriniz olabilir. Ancak şunu düşününki her gün 24 saate ayrılıyor yalnızca 1 saat fazla değil. Ben kendimi sürekli bu şekilde motive ediyorum. Hiçbir şey yapmamaktansa denemeye değer diyorum 😊 Benim şuana kadar uyguladığım ve çok memnun kaldığım 2 DVD’si var, ayrıca diğerlerini de edindim sıkıldığımda değiştirerek onları da uygulayıp deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Bu yazımda sizlere 21K ve Süper Popo DVD’lerinden bahsedeceğim.

Ebru Şallı Pilates DVD 21 Günde Yağlarınızdan Kurtulun

Ben pilatese başlar başlamaz bu DVD’yle tanıştım. İlk denemem biraz yarım kaldı diyebilirim. Çünkü o kadar zorlandım ki devam edemeyeceğimi düşündüm. Tabiki bir sonraki elime alışım yıllar sürdü 😊 İstikrarla başlamak zorunda(!) kaldığım dönem ki herkesin hayatında böyle dönemler vardır bence😊 Evet bu dönemden bahsediyordum ki kesin olarak aralıksız yapacağım dedim.  DVD’deki tüm ekipmanları edindim ve başladım.

Not: Ebru Şallı direkt olarak pilatese bu videoyla başlamanızdansa diğer başlangıç videolarıyla pilatesin temel hareketlerini öğrenmenizi ve hareketlere ısınmanızı öneriyor.

İlk gün gerçekten hareketleri mümkün olduğunca uyguladım ve ilk günün sonunda herhangi bir şey olmadı. Acısı ikinci gün uyandığınızda hissediliyor. İlk günden sonraki günler ağrılarınız oluyor, bu ağrıları azaltmanızın en etkili yolu baştaki ısınma ve sondaki esneme hareketlerini atlamamaktır. Isınma hareketleri size gerçekten nefesinizi nasıl kullanmanız gerektiğini, kaburganızı kapalı kullanmayı öğreten hareketler. Esneme hareketleri ise ertesi gün hareketleri yaparken esnek hissetmenizi sağlıyor. Bir yapmayın da görün bence etkisi neymiş 😊

İlk hafta hareketleri tam manasıyla yapamıyor olsanız da vücudunuz gerçekten bir dönüşümden geçiyor. İkinci hafta giderek daha yapabilir oluyorsunuz sonraki hafta ise gerçekten çok rahat bir şekilde hareketleri tamamlıyorsunuz. Hatta ara sıra bu DVDyi uyguladığınızda son üç dört gün o rahatlığı ve esnekliği her defasında benzer etkide hissediyorsunuz. Bu DVD , eğer 21 gün peşpeşe uygularsanız iki bedene kadar inceleceğinizi vadediyor. Ben bu DVD yi ilk tamamladığımda 1 beden inceldim. Tabiki etkisi herkeste farklı olabilir, yeme düzeniniz de bu incelmede etkili rol oynuyor.

Ebru Şallı Pilates DVD 2 Haftada Süper Popo

Ebru Şallı ile Süper Popo DVD ‘sine başlarken ilk olarak tabiki dedim ki yaşasın bu sadece 2 haftalıkmış 😊 ve de dedimki bu DVD basenlerimden kurtulmama yardımcı olabilir. Tabiki vücudunuzu şekillendirse de bir yere kadar etkili ama kesinlikle çok etkili bir incelme sağladığını kendiniz de uyguladığınız zaman farkedebilirsiniz. Zaten günde hiç uygulamadığınız kadar Squat ağırlıklı bir tempoda çalışıyorsunuz. E tabi çalışan vücut ile çalışmayan bir olur mu 😊

Bu DVD’nin de renkli renkli göründüğüne bakmayın 😊 Uygulamaya başladığınızda ilk günden itibaren ağrılarınız kesinlikle oluyor hatta ben ikinci gün yürüyemiyordum neredeyse 😊

3-4 gün yürüyemedikten sonra vücudunuz buna alışıyor son günlere doğru artık rahatlıkla hareketleri yapabiliyorsunuz. İlk günleri düşünecek olursak vücudunuz nasıl bir değişimden geçiyor siz düşünün.

Süper Popo DVD’sini uygulayacaklara tavsiyem belinizi fazla zorlamayın. Hareketleri mümkün olduğunca yapın zorlamayın ve yavaş yapın.

DVD içerisinde beni en zorlayan hareket 5’li Selülit Savar hareketleri oldu. Bu hareketler beli çok zorluyor o yüzden pilates topunun üzerinde bu hareketleri siz de daha rahat yapabilirsiniz.

Yine bu DVD’de de ısınma ve esneme hareketlerini atlamamak gerekiyor.

Bu DVD’yi peşpeşe her gün iki hafta boyunca uygularsanız poponuzu daha dik ve esnek ayrıca basenlerinizi daha sıkı görmeniz mümkün. Ayrıca bu DVD bacaklarınızı da gözle görülür inceltiyor.

Her bir DVD’nin fiyatı yaklaşık 24 TL.

Bir cevap yazın