Çatlak Tedavisi

Sıklıkla kilo alıp verenlerin en sık karşılaştığı sorunlardan bir tanesi vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan çatlaklar. Deride oluşan çatlaklar önlenebilir mi? Çatlak oluşma evresinde neler yapılabilir? Çatlakları tedavi etmek mümkün mü? vb. sorularınız için deneyimlerimden oluşan bir yazı paylaşmak istiyorum.

Yakın zamanda bir güzellik merkezinde çatlak tedavisine başladım ve bir bölgeye uygulanması işlemini tamamladım. Bu yüzden de sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Eğer çok kilo aldıysanız sonra hızla verdiyseniz, doğum yaptıysanız çatlaklarınız oluşması mümkün. Cildin elastikiyetini kaybetmesinden kaynaklanan bu durum herkeste görülmüyor eğer şanslıysanız çok kilo alsanız dahi cildiniz bu gerginliği kaldırabiliyor.

Çatlaklar ilk olarak kırmızı toprak yarıkları şeklinde oluşuyor sonrasında mora dönerek en son derinin iyileşme aşamasında saydam bir hal alıyor.

Çatlak oluşmaması için çeşitli vücut ürünleriyle cildinizi nemlendirmeniz büyük önem taşıyor. Düzenli bir şekilde nemlendiriciler veya vücut yağlarını uygulamanız gerekiyor.

Çatlaklarınız yeni oluştuysa yine destekleyici ürünlerle çatlakları beslerseniz görünümünü hafifletebilirsiniz.

Çatlaklarınız eskiyse ne yazıkki bunun tek çözümü benim de yaptırdığım gibi çatlak tedavisi uygulaması yaptırmak. Bu tedavi gerçekten etkili fakat bir o kadar da acılı. Sadece krem ürünlerle bu çatlakları yok etmenizin mümkün olmadığını da bu tedavi sırasında anladım. Çünkü yapılan işlemler sırasında çatlakların olduğu bölgeler zedeleniyor ve ev devam ürünleriyle desteklenmesi gerekiyor. İyileşmesi ise zaman alıyor.

Benim çatlaklarım yaklaşık 14 senelik çatlaklar ve tedaviye başlamadan önce bana çok bir iyileşme beklememem gerektiği yaklaşık %30 oranında bir iyileşme olabileceği söylendi. Nitekim öyle de oldu, gözle görülür çatlaklarım küçüldü ve parlak görünümleri azaldı. Eğer çatlaklarınız derinse ve genişse daha zor iyileşiyor , yüzeye yakın ve inceyse iyileşmesi daha kolay.

Bu işlemi kış aylarında yaptırdığım için memnunum, 1-2 ay mor bacaklarla dolaşmak durumunda kalıyorsunuz.

Hangi cihaz kullanılıyor?

Dipomed markalı cihaz
Bu başlık sayesinde çatlakların üzerinden geçildikçe vakumluyor, zedeliyor ve derinden yara oluşumu sağlıyor.

Ev devam ürünleri neler? Nasıl kullanılır?

Ev devam ürünleri tedavi paketine dahil ek ücret ödemiyorsunuz.

Sırasıyla cilt yıkama jeli, vücut vitamini, hassasiyet kremi, çatlak kremi

Çatlak Tedavisi işlemi sonrasında ev devam ürünleri kullanımı :

1 numara sürülür ve 20 dk beklenir. (Mümkünse ilgili bölge streç filme sarılır.)

2 numaralı cilt temizleme ve yıkama jeliyle bölge yıkanır ve kuruması beklenir.

3 numarayı sürüp 3 dk beklenir.

4 numara bölgeye sürülüp 3dk beklenir.

Sabah ve akşam olarak günde 2 kez 20 gün boyunca bu işlemler uygulanır.

İki hafta sonra kontrole çağrılıyorsunuz.

Ürünleri uygulama sırasında minik tutamlar halinde almanız yeterli.

1 numara kaldıkça ısınan bir krem. O yüzden streç filme sarmak daha fazla ısınmayı sağlıyor ve etkisi artıyor. Ayrıca bu kremi bir sonraki çatlak tedavinize gitmeden önce de uygularsanız anestezi etkisi sağlayabilirsiniz.

Tedaviler kaç seans uygulanıyor?

Bir paket satın alımımda 2 seans uygulandı ancak bazı güzellik merkezleri 3 seans olarak uygulayabiliyor.

Tedavi seans aralıkları ne kadar?

İlk seans sonrası iki hafta sonra kontrole gidebilirsiniz. Diğer seansınızı iyileştikten sonra yani yaklaşık bir ay sonra yaptırabilirsiniz.

Tedaviden hemen önce ne uygulanabilir?

Acı eşiğinizin düşük olduğu durumlarda bu tedaviyi önermem, dayanamazsınız.

Eğer acı eşiğiniz yüksekse yine de yeterli gelmiyor.

Seans öncesinde Anestol Anestezi kremini sürebilirsiniz veya 1 nolu kremi önceden sürerek gidebilirsiniz. Ben seans önceleri Dolorex ağrı kesici-kas gevşetici de almak durumunda kaldım böylelikle acı eşiğimi arttırdığımı düşünüyorum.

Hangi bölgelere tedavi uygulanabilir?

Çatlağınız olan her bölgeye uygulanabilir ancak bacak tek bir bölge sayılmıyor, arka bacak veya bikini bölgenize yakın üst bacak kısımları ayrı fiyatlandırılıyor buna dikkat edebilirsiniz.

İyileşme süresi ne kadar?

Ben her bacağım için ayrı günler gittiğimden tedavi + iyileşme sürem yaklaşık 2 ayı geçti. Tedavi sonrasında bacağınız kızarıp, morarıp, sararıyor. İyileşmesi zaman alıyor. Bu yüzden kış aylarında uygulama yaptırmanızı da tavsiye ederim.

Bir cevap yazın