Braun Silk Expert 5

Braun Silk Expert 5 sayesinde evde kendinize epilasyon uygulamanız mümkün, evde nasıl kalıcı bir şekilde lazer epilasyon yapılır diye merak ediyorsanız bu yazımdan faydalanabilirsiniz.

Güzellik merkezlerine giderek vakit harcamayayım evde epilasyon uygulayayım derseniz Braun Silk Expert IPL cihazlarından birini edinmenizi mutlaka öneririm.

Cihazın detaylarına geçmeden önce en merak edilenleri yanıtlamak isterim. Öncelikle cihaz canınızı acıtmadan epilasyon uygulaması sağlıyor. Lazer, cildinizin sadece bir alt katmanındaki kıl köklerine kadar iniyor bu yüzden kadınların yumurtalıklara zarar verir diye korkmasına gerek yok. Cihazı uygularken çıkan lazer ışınlarının göze zarar verip vermediği de merak konusu. Böyle bir zararı olmadığı biliniyor ancak yinede tedbir almakta fayda olacağını düşünüyorum. Bu etkiyi gözlük kullanarak veya atış sırasında gözlerinizi kapayarak önleyebilirsiniz. Bir diğer merak edilen konu ise kılların yeniden çıkıp çıkmayacağı konusu. Bu konuda da etkinin kalıcı olduğu belirtiliyor ancak ileride yaşanan hormonal problemler tekrar tüylerinizin uzamasına sebebiyet verebilir.

Daha önce güzellik merkezlerinde epilasyona giderek yeterli sonucu alamamış biri olarak evde epilasyon yapmaya kıl köklerini çürütene kadar uygulamaya karar verdim 🙂 Bu sayede bu cihaz ile tanıştım ve yaklaşık 1,5 senedir aylık olarak tüm vücuduma uygulamaya çalışıyorum. İstediğim sonuçlara yakın sonuçlar elde ettim diyebilirim. Ancak cihazın koyu bölgeleri görmemesi ve ince tüy köklerini algılayamaması tam sonuç alamamanıza sebep oluyor. Bu yüzden hala aralıklı olarak işlem uygulamaya devam ediyorum.

Ürünü uyguladığınız yerlerde cilt renginin açılmasını sevdim.

Ürün linki için tıklayınız.

Ürünün üzerinde görüldüğü üzere 3 ayrı ışık modu var, buradan atışın hafifliğini belirleyerek büyük beyaz düğmeden atış yapmaya geçiyorsunuz. Atışı yoğun ayarlamak daha kısa sürede tüylerin dökülmesini ve sonuç almanızı sağlıyor. İki ayrı atış şekli var : Tek tek atış veya basılı tutarak sürekli atış.

Tahrişi önlemek için bir gün önceden uygulama bölgenizi jilet yardımıyla tıraş ettiniz . Ondan sonra Braun Silk Expert 5 cihazınızı elinize aldığınızda sürekli atış yapabilirsiniz. Bu işlemler sırasında aynı noktaya sürekli atış yapmayaya dikkat edin cildinizi tahrişten önlemiş olursunuz. Lazer atışlarınızı bitirdiğinizde hafif kızarıklıklar olabilir bu normaldir. Ancak gün içinde duş almamaya veya bölgeyi ıslatmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde kaşıntı olabilir.

Braun Silk Expert 5 cihazı uygun bölgeyi otomatik algılıyor ve ışık yoğunluğunu kendi belirliyor. Uygun bölge için renk beyaz görünüyor.
Braun Silk Expert 5 cihazını tam konumlandıramadıysanız veya kıl kökünüz uygun değilse veya ten renginiz koyuysa cihaz ışığı kırmızıya dönüyor.
Lazer çalışır durumdayken plakaya veya ışığa direkt bakmayınız.

Bir cevap yazın